Najlepsze pieczywo na Twój stół każdego poranka

Aktualności

DRZWI OTWARTE W ZAKŁADZIE PIEKARNICZO-CIASTKARSKIM

30.10.17

W dniu 16.10.2017 w Zakładzie Piekarniczo Ciastkarskim mieliśmy okazję gościć uczniów oraz ich nauczycieli ze Szkoły Podstawowej 24 w Tychach. Pokaz i pogadanka przeprowadzona została na podstawie przekazanej prezentacji audiowizualnej pt. „Jedzenie dla zdrowia i przyjemności” w ramach realizacji programu „Drzwi otwarte w piekarniach i inne formy promocji pieczywa”.

Promowane były wyroby piekarnicze między innymi: chleb pszenny, chleb żytni, chleb graham, chleb jaglany, bułki wrocławskie, bułki z kiełkami żyta, batony wrocławskie oraz inne wyroby piekarnicze.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak przebiega proces produkcyjny pieczywa, zapoznać się z pomieszczeniami, które służą między innymi do przechowywania mąk i surowców czy też garowni, jak również poznać piece piekarnicze opalane węglem. Dzieci z chęcią poznawali smak
i zapach różnego rodzaju pieczywa degustując kanapki ze zdrową wartością odżywczą między innymi serem, szynką, sałatą i pomidorem, które zostały pozytywnie zaopiniowane przez degustujących.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani pokazem audiowizualnym, który przedstawiał historię odnośnie powstawania pieczywa. Szczególną ich uwagę zwróciła „Piramida Żywieniowa”, w której istotną rolę przy prawidłowym odżywianiu odgrywa również aktywność fizyczna.

Pod koniec spotkania wręczone zostały skromne upominki w postaci świeżych bułeczek
z kiełkami żyta.


Za mile spędzony czas gorąco dziękujemy.

 

Copyright 2008 by Spółdzielnia Usługowo-Handlowa “Jedność” w Bieruniu. Wszelkie prawa zastrzeżone