Najlepsze pieczywo na Twój stół każdego poranka

Aktualności

CHLEB Z PRADAWNYMI ZBOŻAMI - NOWY ASORTYMENT

06.07.17

 

Zarząd Spółdzielni Usługowo – Handlowej „Jedność” w Bieruniu pragnie poinformować. że w ofercie znalazły się nowe wyroby piekarniczo- ciastkarskie tj:


  • Chleb z pradawnymi zbożami

  • Ciasteczka VITAL

KILKA SŁÓW O PIECZYWIE:

Wyjątkowe pieczywo przygotowane z unikatowych odmian zbóż, które charakteryzują się doskonałymi walorami smakowymi i odżywczymi.

Chleb z Pradawnymi Zbożami
został przygotowany z wykorzystaniem mąki z pszenicy orkisz, pszenicy płaskurki oraz pszenicy samopszy, które były wykorzystywane do produkcji pieczywa w przeszłości.

Pradawne odmiany pszenicy, uprawiane przed wiekami, charakteryzują się szczególnymi właściwościami smakowymi i odżywczymi. To mniejsza zawartość glutenu (w porównaniu ze współczesnymi odmianami pszenicy), który jednocześnie jest lepiej przyswajalny przez organizm (w porównaniu z glutenem występującym we współczesnych odmianach pszenicy).          

Chleb z Pradawnymi Zbożami to duża zawartość dobrze przyswajalnego białka, a także źródło witamin i minerałów takich jak witamina B1 i E, fosfor, magnez, miedź.

Dodatkowo walory smakowe pieczywa zostały wzbogacone dzięki dużej zawartości różnorodnych ziaren, takich jak czarnuszka, słonecznik, siemię lniane, soja i sezam.

POLECAMY !

 

Copyright 2008 by Spółdzielnia Usługowo-Handlowa “Jedność” w Bieruniu. Wszelkie prawa zastrzeżone